Uszkodził radiowóz i omal nie potrącił kobiety. Mężczyzna został zatrzymany przez wielickich kryminalnych [zdjęcia]

4 grudnia b.r., funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego niepołomickiego komisariatu zauważyli w Ochmanowie zaparkowane audi, którym  na co dzień poruszał się poszukiwany 26-latek. Postanowili wylegitymować osobę znajdująca się w pojeździe i zatrzymali radiowóz, w taki sposób aby ten nie mógł wycofać i podeszli do drzwi kierowcy.
Wówczas kierujący zaczął cofać, kilkakrotnie uderzając tyłem swojego samochodu w przód radiowozu, przemieszczając go do tyłu a następnie impetem  odjechał uszkadzając ogrodzenie, blaszany garaż i filar jednego z budynków.

Kobieta, która była świadkiem zdarzenia, o mały włos nie została potrącona i tylko cudem udało jej się odskoczyć na bok.
Radiowóz został uszkodzony w sposób uniemożliwiający pogoń. Policjanci zaalarmowali kolegów.  Ponad 20 funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach oraz kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przystąpili do poszukiwania 26-latka.

Kilka godzin później, młody mężczyzna został zatrzymany przez wielickich funkcjonariuszy na terenie posesji w sąsiedniej gminie. Jak ustalili kryminalni, ukrywał się on u jednego ze swoich znajomych.
26-latek był poszukiwany celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie.

Teraz dodatkowo  odpowie za uszkodzenie radiowozu, ogrodzenia a także spowodowane zagrożenia dla życia i zdrowia świadka zdarzenia. Kara czeka go również za ucieczkę z miejsca kolizji i za jazdę pod wpływem alkoholu –  w chwili zatrzymania miał w organizmie 0,18 promila. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności