Szpital Uniwersytecki w Krakowie został uhonorowany wyjątkową nagrodą

Szpital Uniwersytecki w Krakowie został laureatem Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor. Zaszczytne wyróżnienie oraz specjalny laur odebrał – z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego oraz metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego – dyrektor placówki Marcin Jędrychowski. Podczas uroczystości towarzyszyli mu: profesor Aleksander Garlicki – Kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych oraz pani Alina Zabdyr – pielęgniarka oddziałowa.

Ta nagroda, choć adresowana do instytucji, jest tak naprawdę nagrodą dla ludzi, którzy każdego dnia przychodzą do pracy, aby walczyć o zdrowie i życie chorych. Jan Paweł II mówił, że człowiek jest wart tyle, ile jest w stanie dać bliźniemu. W ostatnich miesiącach pracownicy Szpitala Uniwersyteckiego dają całych siebie, niejednokrotnie rezygnując z bycia z bliskimi, by w trudnych warunkach samotności i zagrożenia własnego życia nieść pomoc chorym. Dawać im empatię, poczucie bliskości i nadzieję na przyszłość. Ta nagroda jest pięknym symbolem tego, co możemy robić dla innych – powiedział dziękując za wyróżnienie dyrektor Marcin Jędrychowski.

Nagroda Veritatis Splendor jest nagrodą finansową, której wysokość wynosi równowartość 450 tys. zł. Przyznawana jest raz na rok osobom fizycznym lub prawnym. Szpital Uniwersytecki przeznaczy ją na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, przeznaczonego w szczególności na doposażenie Bloku Operacyjnego.

Fot. Biuro Prasowe UMWM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności