Sukces 14. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców!

W tym roku wydarzenie było szczególnie wyjątkowe, ze względu na formułę online. Jak się jednak okazało, zainteresowanie przedsięwzięciem było ogromne. Z aktywności przygotowanych przez organizatorów Małopolskiej Nocy Naukowców 2020 skorzystało ok. 55 tys. osób.

Realizacja wydarzenia w formie online dała również szansę na zapoznanie się z pracą małopolskich naukowców, osobom spoza naszego regionu czy Polski. Przygotowane pokazy, eksperymenty czy wykłady zainteresowały również mieszkańców innych krajów, m.in. Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec czy nawet odległej Australii. By dołączyć do danej aktywności wystarczyło na stronie wydarzenia kliknąć w odpowiedni link do platformy, na której odbywało się wybrane spotkanie. Organizacja wydarzenia w taki sposób nie byłaby możliwa bez nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

W sumie zrealizowano ponad 1 200 różnych atrakcji, wśród których nie zabrakło organizowanego corocznie konkursu plastycznego pod hasłem: EKO NAUKOWIEC oraz konkursów organizowanych na profilu facebookowym MNN.

Hasłem przyświecającym 14. edycji przedsięwzięcia, które odbyło się 27 listopada, było „Jak naukowcy zmieniają Świat”. Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię COVID-19 inicjatywę, która odbywa się w tym samym dniu w całej Europie, przesunięto na listopad. Zwyczajowo odbywała się w ostatni piątek września.

Fot. Biuro Prasowe UMWM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności