Przewodnicy krakowscy grają dla WOŚP

Turystyka jest jedną z branż, która została najbardziej dotknięta przez pandemię. Jednak przewodnicy krakowscy z Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich nie przestają działać – jak co roku będą oprowadzać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, jak możesz zwiedzać z nimi Kraków z zachowaniem restrykcji sanitarnych.

Odliczamy dni do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zagra już 10 stycznia. Grupa krakowskich przewodników z Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich (FSP) przygotowuje w tym roku wiele atrakcji, które mają wspomóc zbiórkę. Z wykorzystaniem rozmaitych technologii będą opowiadać o Krakowie wszystkim tym, którzy chcą wspólnie z nimi zagrać dla WOŚP. Tradycyjne spacery w mikrogrupach w dniu Finału, zwiedzanie z przewodnikiem on-line, licytowanie wycieczek z przyszłą datą ich realizacji na aukcjach w serwisie allegro.pl, prezentowanie wystaw muzealnych – wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w czasie pandemii.

Chcemy 2021 rok rozpocząć dobrze. Zatroszczyć się o to, żeby pewne rzeczy pozostały bez zmian, pomimo koronawirusa. Dlatego 10 stycznia 2021 roku, jak zawsze, my – przewodnicy Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich, staniemy w pełnej gotowości i będziemy robić dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to, co potrafimy najlepiej – oprowadzać po Krakowie – mówi Alicja Zioło, krakowska przewodniczka z FSP.

Przewodnicy przygotowali różnorodne trasy – po Plantach, ulicach Starego Miasta i Kazimierza, ale także w innych dzielnicach miasta, w tym na Podgórzu i w Nowej Hucie. Pokażą miasto z perspektywy dachu, wysokości drona, okolicznych wzgórz oraz kopców. Wspólnie z nimi poznacie średniowieczne zwyczaje, ważne wydarzenia w historii, przejdziecie śladami dzieł sztuki zrabowanych w czasie II wojny światowej. Usłyszycie o duchach, zjawach i alchemikach, o morderstwach, samobójstwach i miejskich aferach. Podczas zaplanowanych wydarzeń przedstawią w historycznym kontekście tematy takie jak pieniądz, prasa, imigracje, epidemia w mieście czy zagadnienie bycia kobietą w Krakowie. Spacery będą w języku polskim, ale nie tylko.

Przewodnicy to ludzie o wielu umiejętnościach. Mają w swoich federacyjnych szeregach także Kuźnię Talentów Przewodnickich, która skupia osoby zajmujące się rękodziełem. Wykonane przez nich przedmioty zostaną przekazane na aukcje dla WOŚP.

Więcej informacji:

www.facebook.com/FSPdlaWOSP

Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności