Przed nami pierwsza edycja Nocy Kin Studyjnych

Przed nami pierwsza edycja Nocy Kin Studyjnych organizowana w cyklu „Krakowskich Nocy”. 12 i 13 grudnia krakowskie kina studyjne zaproszą widzów do swoich wirtualnych sal na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje dostępne w internecie.

W ramach Nocy Kin Studyjnych filmy prezentowane będą w wirtualnych salach krakowskich kin od soboty, 12 grudnia, od godz. 12.00 do godz. 23:59 w niedzielę, 13 grudnia.

W programie między innymi „Małe szczęścia” – słynny komediodramat Daniela Cohena w gwiazdorskiej obsadzie, opowiadający historię przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę oraz „Wielkie piękno” w reżyserii P. Sorentino, na które zaprasza kino Pod Baranami.

Podróżnik i dziennikarz, którego życiowe perypetie wydają̨ się̨ równie nieprawdopodobne jak przygody Indiany Jonesa i jednocześnie filmowiec, którego niezwykle popularne programy telewizyjne dla milionów Polaków były w ostatniej dekadzie zimnej wojny przysłowiowym „jedynym oknem na świat” – o Tonym Haliku opowiada film pod tym samym tytułem (reż. M. Borchardt) przygotowany przez kino Agrafka. Agrafka zaprasza także na „Młodość” (reż. P. Sorentino).

Z kolei kino Kika zaprasza na „Czerwonego żółwia” (reż. M. Dudok) – uniwersalną i poetycką opowieść o losach rozbitka, który w wyniku sztormu ląduje na tropikalnej, bezludnej wyspie, a także na film „A potem tańczyliśmy” (reż. L. Akin).

O tym, co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca niesłusznie posądzonego o kradzież oraz udającego małpę artystę opowiada czarna komedia „The Square”, na którą zaprasza kino Mikro. Na Noc Kin Studyjnych kino przygotowało także film „Climax”(reż. G. Noé).

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji – na tę historię przedstawioną w filmie „Tylko zwierzęta nie błądzą” (reż. D. Moll) zaprasza kino Kijów, które przygotowało także seans „Służącej” (reż. Park Chan-Wook).

Z kolei kino Sfinks zaprasza na „Zdrajcę” (reż. M. Bellocchio) oraz film „McQueen” (reż. Ian Bonhôte, Peter Ettetgui) poświęcony Alexandrowi McQueenowi, jednej z najsłynniejszych postaci świata mody.

Kino Paradox przygotowało seans „Dzikich historii” (reż. D. Szifron) oraz film „Deerskin” (reż. Q. Dupieux) – opowieść przepełnioną absurdem, kłamstwami i… frędzlami. A dlaczego frędzlami? – przekonajcie się sami, biorąc udział w Nocy Kin Studyjnych.

Kina biorące udział w Nocy Kin Studyjnych nie zapomniały też o najmłodszych miłośnikach sztuki filmowej. W programie znalazły się także propozycje przygotowane specjalnie dla dzieci. Na „Superagentkę” (kat. wiekowa 6+) zaprasza kino Pod Baranami, kino Mikro na francuską animację „Marona. Psia opowieść” (kat. wiekowa 9+). Seans „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Pierwsza Tajemnica” (kat. wiekowa 7+) został przygotowany przez kino Kika, a filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” (kat. wiekowa 6+) przez kino Kijów. Z kolei kino Paradox wyświetli przygody uwielbianej przez wielu małych widzów „Basi 3” (kat. wiekowa 5+).

Dla osób, które chcą dołączyć do Nocy Kin Studyjnych kina przygotowały po 50 bezpłatnych kodów na poszczególne filmy. Kody będą rozdawane od 6 grudnia. Aby otrzymać wejściówki, należy skontaktować się kinami biorącymi udział w inicjatywie.

Szczegółowe informacje oraz program można znaleźć stronie internetowej krakowskienoce.pl oraz profilu wydarzenia na Facebooku.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności