Policjanci zatrzymali nożownika, który zaatakował mężczyznę w autobusie

17 grudnia na łamach CowKrakowie.pl informowaliśmy o ataku na mężczyznę w autobusie nr 112, który miał miejsce przy ul. Tynieckiej.

Od momentu zdarzenia policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, poszukując podejrzewanego o to przestępstwo 38-letniego mieszkańca Krakowa. Sprawca zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany i ukrywał się. Był bardzo dobrze znany Policji i wielokrotnie odbywał już karę pozbawienia wolności. Podejrzany mając nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej, zerwał kontakt z najbliższymi oraz próbował mylić tropy, między innymi poprzez zmienianie miejsc pobytu. Jednak 23 grudnia br., w godzinach wieczornych, kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu podejrzanego. Funkcjonariusze udali się do mieszkania, do jednego z bloków w Skawinie, gdzie zatrzymali mężczyznę. Mężczyzna podczas zatrzymania nie ukrywał zaskoczenia z powodu policyjnej wizyty.

38-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W oparciu o zebrany materiał dowodowy prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
25 grudnia sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższy czas podejrzany spędzi w areszcie. Za swoje brutalne zachowanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Jednocześnie w sprawie zostało zatrzymanych kilka innych osób. Jedna z nich usłyszała zarzut poplecznictwa oraz kierowania gróźb karalnych, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Wobec niej również Sąd zastosował 3 -miesięczny areszt. Kolejna z zatrzymanych w tej sprawie osób usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności