Podróżowali ukryci w rudzie cynku [zdjęcia]

Podróż cudzoziemców do krajów UE zaczęła się na terenie Serbii. Tam zostali niepostrzeżenie umieszczeni przez przemytników w transporcie rudy cynku. Jak udało się ustalić, młodzi mężczyźni dostali instrukcje, by przebywać w ukryciu przez cały okres podróży. Chcieli dotrzeć do Europy zachodniej. W ukryciu przejechali z Serbii przez Węgry i Słowację. Byli zaskoczeni, gdy podczas rozładunku samochodu ciężarowego okazało się, że znajdują się w Polsce.

Cudzoziemcy zostali zauważeni w miniony czwartek – 3 grudnia – podczas rozładunku rudy cynku na terenie Bukowna (powiat olkuski). Miejscowy komisariat Policji od razu powiadomił Straż Graniczną. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie, którzy zatrzymali cudzoziemców.

Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze SG ustalili, że nielegalni migranci to dwaj obywatele Afganistanu w wieku 19 i 20 lat. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty karne w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej przy użyciu podstępu (art. 264 kk § 2). Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będą oczekiwać na deportację.

Fot. PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności