Pijanego kierowcę zatrzymano w okolicach ronda Matecznego

Kilka dni temu policjant krakowskiej komendy miejskiej jadąc do pracy, zatrzymał kierowcę, którego badanie trzeźwości wykazało ponad 1.5 promila alkoholu.

Około godziny 20:00 policjant jadąc do służby ul. Wadowicką zauważył Forda, który poruszał się tzw. wężykiem oraz nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. Wzbudziło to u funkcjonariusza podejrzenia, iż kierowca może być nietrzeźwy, dlatego natychmiast powiadomił dyżurnego o swoich obawach, a sam zajechał drogę kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Po wylegitymowaniu się funkcjonariusz nakazał kierowcy wyłączyć silnik pojazdu. Po otwarciu drzwi kierowcy z kabiny pojazdu wyczuwalna była silna woń alkoholu, dodatkowo kierujący opuszczając pojazd, miał problemy z utrzymaniem równowagi.

W tym czasie na miejsce przybył partol ruchu drogowego, który przebadał kierowcę pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. 39-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności