Okradł sklepy w galerii. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

W poniedziałkowe popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie, że w drogerii w jednym z centrów handlowych doszło do kradzieży maszynek do golenia na kwotę blisko 1,6 tys. złotych. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze pełniący w tym rejonie służbę patrolową.

W sklepie policjanci przejęli 48-letniego mieszkańca Krakowa ujętego przez ochronę sklepu. W trakcie kontroli złodzieja, oprócz maszynek do golenia, które ukradł w owym sklepie, funkcjonariusze znaleźli przy nim dużą ilość oryginalnie zapakowanych baterii. Mężczyzna twierdził, że kupił je od swojego kolegi i że cały czas nosi je przy sobie, jednak policjanci nie dali temu wiary.

Mundurowi wytypowali sklepy, na terenie galerii, w których mogło dojść do kradzieży i rozpoczęli ustalenia, które już po chwili przyniosły oczekiwany rezultat. Sklep okradziony przez mężczyznę z baterii, o kradzieży dowiedział się od policjantów.

Funkcjonariusze dotarli do nagrania z kamer, na którym widać było 48-latka oraz sam moment kradzieży. Obsługa wyliczyła kwotę skradzionego towaru na ponad 1,3 tys. złotych. W trakcie zatrzymania amator maszynek do golenia i baterii miał ponad promil alkoholu we krwi.

Za kradzież mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności