Odblokowana została pula łóżek dla pacjentów niezakażonych koronawirusem

Odblokowana została pula łóżek dla pacjentów niezakażonych koronawirusem

Obecnym priorytetem w działaniach wojewody małopolskiego jest dostosowanie struktury łóżek dla pacjentów COVID-19 oraz pacjentów hospitalizowanych z uwagi na inne schorzenia, do aktualnych potrzeb województwa w tym zakresie. Dane te są codziennie analizowane i na tej podstawie podejmowane są konkretne decyzje.

Jednym ze szpitali, w którym odblokowana została pula łóżek dla pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Dzięki redukcji liczby łóżek dedykowanych pacjentom COVID-19 z 346 do 282, zwiększona została między innymi liczba łóżek internistycznych, paliatywnych i gastroenterologicznych. Pozwoli to m.in. na zapewnienie opieki nad pacjentami wymagającymi leczenia po przebytej chorobie COVID-19.

– Małopolskie oddziały szpitalne zostały odpowiednio doposażone w niezbędny sprzęt i aparaturę do walki z koronawirusem, a tym samym są przygotowane do leczenia chorych. Nie zapominamy też o pozostałych niezakażonych pacjentach służby zdrowia w naszym regionie, zapewniając im potrzebną pomoc i dostęp do rzeszy specjalistów w naszych wojewódzkich placówkach – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Małopolskie szpitale deklarują, że infrastruktura „odblokowanych” oddziałów (śluzy, strefy itp.) nie ulegnie zmianie lub likwidacji, co w sytuacji konieczności ponownego zwiększenia liczby łóżek dla pacjentów zakażonych COVID-19, ułatwi szybkie przywrócenie ww. świadczeń. Dodatkową dużą bazę łóżkową na wypadek trzeciej fali epidemii COVID-19 stanowić będą małopolskie szpitale tymczasowe. Część z nich będzie jednak miała charakter pasywny.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności