Nożownik z Chrzanowa został zatrzymany

W Wigilię, w godzinach południowych dyżurny chrzanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przed sklepem spożywczym na jednym z osiedli nieznany mężczyzna wdał się w awanturę z 45 -latkiem, a następnie ugodził go nożem i uciekł.

Po opatrzeniu poszkodowanego przez policjantów, 45 -latek został zabrany do szpitala. Tymczasem funkcjonariusze rozpoczęli intensywną penetrację terenu za sprawcą. Po krótkim czasie napotkali mężczyznę, który rysopisem przypominał sprawcę, a który to na widok radiowozu zaczął uciekać. Kilka chwil później został zatrzymany. Przy nietrzeźwym 30–latku policjanci znaleźli nóż.

Po nocy spędzonej w chrzanowskiej komendzie zatrzymany mieszkaniec Chrzanowa został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

27 grudnia br. został doprowadzony do sądu. Na rozprawie sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara pozbawiania wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Wszystko wskazuje na to, że sprawca zaatakował 45-latka bez powodu.

fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności