Nowy sprzęt dla małopolskich policjantów

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie dzięki  wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakupiła 22 sonometry, 5 zestawów do analizy spalin oraz wyposażenie i sprzęt niezbędny do podejmowania interwencji w terenach górskich. Teraz wyposażenie trafi do małopolskich policjantów.

Umowa pomiędzy Komendą Wojewódzka Policji w Krakowie a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczyła zakupu wyposażenia i sprzętu specjalistycznego do działań związanych z ochroną środowiska naturalnego na terenie województwa małopolskiego. Zakupiony sprzęt zwiększa możliwości małopolskiej Policji m.in. z zakresu pomiaru poziomu spalin, hałasu emitowanego przez samochody czy zabezpieczania i neutralizacji podejrzanych materiałów i substancji, które mogą znajdować się w miejscach stanowiących zagrożenie dla ludzi i środowiska.

W ramach projektu policja zakupiła 22 sonometry, 5 zestawów do analizy spalin (5 analizatorów spalin i 5 dymomierzy), lornetkę termowizyjną oraz 10 namiotów do podejmowania działań w terenach górskich. Łączna wartość projektu to blisko 600 tys. zł. Połowę tej kwoty pokrył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sprzęt będzie służył policjantom w jednostkach terenowych.

fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności