Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez wielickich funkcjonariuszy

Kilka dni temu policjanci z Wieliczki, w jednym z lokali zabezpieczyli trzy automaty służące do nielegalnych gier losowych.  

Oględziny automatów  potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny trafiły do depozytu. W charakterze świadka, przesłuchano jedną osobę,  a dalsze postepowanie w tej sprawie będzie prowadził Małopolski Urzędu Celno-Skarbowy w Krakowie.   

Przypomnijmy, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności