Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie on-line z szopkarzami

Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie on-line z szopkarzami. Twórcy szopek podzielą się z widzami swoją historią budowania szopek krakowskich, opowiedzą o pasji oraz skąd czerpią inspiracje do pracy. Podczas spotkania, które rozpocznie się dziś o godz. 12.00 na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku, będzie możliwość zadawania pytań gościom.

W spotkaniu będą uczestniczyć:

  • Marzena Dłużniewska – kontynuuje rodzinną tradycję budowy szopek. W tajniki sztuki wprowadził ją dziadek – Marian Dłużniewski. Swoją wiedzę przekazuje córce Emilii, a także wielu ludziom, biorącym udział w warsztatach i spotkaniach wokół tej tematyki. Szopki buduje już 20 lat, stworzyła prace od 2 cm do 2 m wysokości. W swoich dziełach stara się umieszczać fantazyjną scenerię architektury Krakowa.  
  • Filip Fotomajczyk – z wykształcenia muzyk oraz przewodnik po Krakowie. Student ostatniego roku studiów magisterskich na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunkach: historia i muzykologia. Tworzy szopki od 2004 roku – od tamtej pory zdobył kilkanaście nagród w różnych kategoriach. Zaangażowany w promocję szopkarstwa organizował gry miejskie, spotkania, oprowadzania i warsztaty o tematyce szopkarstwa.
  • Jakub Zawadziński – absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii . Z zamiłowania i wykształcenia fotografik, uprawiający fotografię fotoreportażową, krajobrazową, architektury, w szczególności analogową. Wielokrotnie nagradzany szopkarz. W wolnych chwilach zajmuje się rysunkiem; interesuje się również tworzeniem przestrzennych instalacji artystycznych, m.in. zwycięzca konkursu na grób pański w krakowskim kościele ojców pijarów w 2017 roku. Zakochany w Krakowie, który na co dzień go inspiruje do różnych działań artystycznych.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.

Kolejne spotkanie z szopkarzami odbędzie się 17 grudnia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności