Listopadowe podsumowanie Kraków Airport

W listopadzie z usług krakowskiego lotniska skorzystało 60 015 pasażerów – to o 91% mniej w stosunku do listopada 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2 516 503 pasażerów, czyli o 5,18 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W Kraków Airport każdego roku już od końca listopada można było odczuwać radosną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Do domu powracali Polacy mieszkający za granicą, by spędzić święta w gronie najbliższych. Zagraniczni turyści decydowali się zaś na spędzenie okresu noworocznego w magicznym Krakowie.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W tym roku wszystko jest inaczej, rok 2020 zostanie w naszej pamięci jako czas obostrzeń i ograniczeń, uniemożliwiających swobodne podróżowanie. Jesteśmy jednak przekonani, że potwierdzą się niezależne badania organizacji lotniczych takich jak IATA czy ACI, z których wynika, że pasażerowie po uspokojeniu sytuacji związanej z pandemią, będą korzystać z podróży lotniczych, a ruch pasażerski będzie sukcesywnie wzrastał. Proces odnowy opierać się będzie na współpracy pomiędzy całą branżą, organizacjami turystyczni, państwami, tak by powstały wspólne, globalne procedury dla kwestii kluczowych w czasach pandemii i już po jej ustaniu. Wszystko po to, aby odbudować zaufanie do latania i podróży lotniczej”- dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Zasady obowiązujące w Kraków Airport

Na krakowskim lotnisku nadal obowiązują zasady sanitarne w podróży lotniczej (dystans 1,5 m, obowiązek zakrywania ust i nosa, pomiar temperatury, oświadczenie o stanie zdrowia oraz karty lokalizacyjne dla pasażerów). W dalszym ciągu hotel oraz gastronomia podlegają rygorom związanym z ograniczeniem przyjmowania gości poza podróżami służbowymi oraz odpowiednio serwowaniu posiłków w formule na wynos. Nie zmieniają się limity osób obowiązujący w obiektach handlowych oraz kultu religijnego (1 os/15 m2). Placówki handlowe działające w portach lotniczych zostały wyłączone z konieczności stosowania się do godzin dla seniorów (10:00 – 12:00), wyjątek ten nie dotyczy jednak placówki pocztowej w terminalu.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności