Koncert w podziękowaniu dla personelu medycznego

23 grudnia o godzinie 12.00 na stronie internetowej Teatru Groteska oraz w mediach społecznościowych zostanie udostępniony koncert „Świąteczna pocztówka”. Najnowsza odsłona Sceny Mistrzów, która powstała z inicjatywy Małgorzaty Zwolińskiej i Adolfa Weltschka, jest nie tylko niezwykłą okazją, aby poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim ogromnym podziękowaniem dla personelu medycznego za ciężką pracę w czasie pandemii.

Na scenie Groteski wystąpili krakowscy artyści: Renata Przemyk, Tadeusz Apryjas, Marek Piekarczyk, Łukasz Rybarski, Andrzej Sikorowski i Jacek Wójcicki. Do „Świątecznej pocztówki” chętnie dołączyli krakowscy przedstawiciele środowiska medycznego na czele z dr. Andrzejem Kosiniakiem-Kamyszem, dr. Jerzym Friedigerem i Marcinem Jędrychowskim.

– Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni to ludzie wykonujący zawody w których nie ma świąt – zawsze ktoś musi pełnić dyżur i czuwać nad naszym zdrowiem. Tym bardziej teraz kiedy od wielu miesięcy trwa pandemia. Uznaliśmy, że jest to ogromnie ważne, aby w tym szczególnym czasie, podczas gdy każdy z nas będzie przygotowywał się do Bożego Narodzenia,  przypomnieć i skłonić nas wszystkich do tego, aby pomyśleć o pracownikach służby zdrowia. To nasza wersja i kontynuacja braw wdzięczności dla personelu medycznego – wierzę, że dołączy do nas szerokie grono życzliwych pacjentów! – o idei projektu opowiada Adolf Weltschek, Dyrektor Teatru Groteska.

W podziękowaniu dla lekarzy i pracowników służb medycznych najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne zagrają i zaśpiewają krakowscy artyści. Koncertowi będzie towarzyszył apel pacjentów, wyleczonych z ciężkich przypadków SARS-CoV-2 o oddawanie osocza dla chorych na COVID.

– Gramy w podziękowaniu dla lekarzy. Dla mnie koncert symbolicznie łączy sferę duchową z cielesną. Lekarze starają się zapewnić zdrowie naszym ciałom, my artyści możemy wspierać zdrowie duchowe. Każdy w tej trudnej sytuacji robi, co potrafi najlepiej. Ważne, żebyśmy wszyscy robili to z serca i mieli świadomość, że jedno bez drugiego nie funkcjonuje w pełni. Musimy być razem, żebyśmy mogli wyzdrowieć, rozwijać się i cieszyć szczególnie w tym świątecznym czasie! Najważniejsza jest wdzięczność oraz umiejętność dzielenia się. Razem możemy więcej. Bądźmy razem! – powiedziała o projekcie Renata Przemyk.

Realizacja projektu była możliwa dzięki mecenatowi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Współorganizatorem koncertu jest Fundacja Zdrowia Publicznego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności