Grodzki Urząd Pracy w Krakowie przygotowuje się do realizacji tarczy branżowej 6.0

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie przygotowuje się do realizacji tzw. tarczy branżowej 6.0. Ustawa uruchamiająca kolejne instrumenty pomocowe, m.in. bezzwrotne dotacje w kwocie 5000 zł dla małych firm i mikroprzedsiębiorców, ma zostać niebawem przyjęta przez sejm.

Nowa tarcza antykryzysowa przewiduje wsparcie m.in. dla branż: gastronomicznej, rozrywkowej (estradowej, targowej, fotograficznej, filmowej), dbającej o zdrowie fizyczne (siłownie, sport, rekreacja) oraz sprzedaży detalicznej (targowiska, bazary). Kluczowy dla przyznania pomocy będzie kod PKD (Polskiej Klasyfikacji Działalności) – ze wsparcia skorzystają przedsiębiorcy posiadający kod wskazany w ustawowym katalogu.

O dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej będą mogły się ubiegać mikro- i małe przedsiębiorstwa, które prowadziły działalność w dniu 30 września 2020 r. (czyli nie miały w tym dniu zawieszonej działalności gospodarczej).

Konieczne będzie również spełnienie warunku spadku przychodów o co najmniej 40% w październiku lub listopadzie 2020 roku w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu w 2019 r.

Przedsiębiorcy nie będą musieli zwracać dotacji, jeśli utrzymają działalność przez trzy miesiące od daty otrzymania wsparcia.

Aby otrzymać dotację, trzeba będzie złożyć wniosek do urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę działalności gospodarczej. Wnioski będą przyjmowane do 31 stycznia 2021 r. wyłącznie w formie elektronicznej – dlatego warto już dziś założyć konto na stronie internetowej praca.gov.pl

Po wejściu w życie tarczy 6.0 Grodzki Urząd Pracy w Krakowie ogłosi na swojej stronie internetowej gupkrakow.pl nabór wniosków.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności