3. Wielka Lekcja Ekologii. Tym razem nie spotkamy się w Tauron Arenie Kraków

Organizowana od 2018 roku Wielka Lekcja Ekologii to szczególnie wyczekiwana w Krakowie impreza, zwłaszcza wśród najmłodszych – w dotychczasowych dwóch edycjach wydarzenia udział wzięło 5 tys. osób. W tym roku pandemia pokrzyżowała plany i wydarzenie nie może odbyć się na terenie Tauron Areny Kraków.

Ale mamy dobre informacje. Organizatorzy zaprezentowali wydawnictwo pt. „3. Wielka Lekcja Ekologii” pod redakcją prof. Agnieszki Generowicz i zespołu Areny Kraków S.A.

Eko działania

Czy warto zbierać deszczówkę? Jak zużywać mniej plastiku? Co zamontowano na dachu Ekospalarni Kraków? Jak oszczędzać ciepło? Jak dba się o czystość miasta i dlaczego nasza kranowianka jest taka dobra? Odpowiedzi na te pytania oraz informacje o działaniach spółek i jednostek miejskich można znaleźć w wydawnictwie, którego bezpłatna, drukowana wersja będzie dostępna w punktach InfoKraków i filiach Biblioteki Kraków, trafi także do krakowskich szkół.

W wydawnictwie znalazły się również relacje z dwóch pierwszych edycji wydarzenia. Na najmłodszych czekają rebusy i krzyżówki oraz zaproszenie do wspólnego odkrywania Krakowa.

Zapraszamy do lektury i do zobaczenia na kolejnej Wielkiej Lekcji Ekologii jesienią 2021 roku!

Wydawnictwo „3. Wielka Lekcja Ekologii” jest dostępne TUTAJ.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności