Zadbaj o urządzenia wod-kan na zimę!

Choć zimy jeszcze nie widać, to warto już dzisiaj zadbać o instalacje wodociągowe. Jak co roku, Wodociągi Miasta Krakowa przypominają o zabezpieczeniu urządzeń wod-kan, aby w czasie mrozów nie zostały uszkodzone.   Mimo, że w ostatnich latach nie doskwierają nam szczególnie mroźne zimy nie oznacza to, że temperatury niewiele poniżej zera powinny być przez nas lekceważone. Taka temperatura utrzymująca się przez dłuższy czas jest tak samo groźna dla niezabezpieczonych instalacji wodociągowych, jak nagły i silny mróz.

W piwnicach i garażach najczęściej zlokalizowane są wodomierze, a te niezabezpieczone narażone są najbardziej na zamarznięcie. Temperatura w takim pomieszczeniu nie powinna spadać poniżej 0 stopni Celsjusza. Wystarczy niedomknięte okno w piwnicy, nieuszczelniona brama garażowa, by rano czekała nas niemiła niespodzianka. Przestrzeganie kilku prostych zasad, pozwoli uniknąć uszkodzenia wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Pamiętajmy o uszczelnieniu drzwi i okien pomieszczeń, w których znajdują się instalacje, wstawmy brakujące szyby i uzupełnijmy ewentualne ubytki w ścianach.

Jeśli wodomierz jest w pomieszczeniu nieogrzewanym zabezpieczmy go tak samo, jak przewody wodociągowe i  kanalizacyjne, które przebiegają przez nieocieplone kondygnacje.

Pamiętajmy również o odwodnieniu i zamknięciu zaworów do nieużywanych w okresie zimowym instalacji w ogrodzie, na działce czy w domku letniskowym.

Jeśli niska temperatura uszkodzi sieć wodociągową, nie zwlekajmy z powiadomieniem pogotowia wodociągowego, dzwoniąc na numer 994. Dyspozytorzy Wodociągów Miasta Krakowa pełnią dyżury 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności