W niedzielę wejdą w życie przepisy uchwały Rady Miasta Krakowa

29 listopada wejdą w życie przepisy uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie utworzenia w Nowej Hucie parku kulturowego. Oznacza to, że wszelkie nowe obiekty i elementy zagospodarowania przestrzeni, m.in. tablice i urządzenia reklamowe, będą musiały być zgodne z tymi przepisami. Natomiast obiekty i elementy już istniejące powinny zostać dostosowane do nich w ciągu sześciu miesięcy, tj. do 29 maja 2021 r.

Powstanie parku kulturowego w Nowej Hucie w praktyce oznaczać będzie przede wszystkim zmiany wizualne i estetyczne, a wprowadzenie nowych regulacji będzie miało wpływ m.in. na sposób prowadzenia robót budowlanych oraz działalności usługowej i handlowej, umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, jak też instalowania markiz i innych zadaszeń, urządzeń klimatyzujących czy stosowania iluminacji obiektów.

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, który koordynuje działania związane z tworzeniem i funkcjonowaniem krakowskich parków kulturowych, uruchomił stronę internetową parkikulturowe.krakow.pl.

Dodatkowe informacje na temat Parku Kulturowego Nowa Huta można uzyskiwać w godzinach funkcjonowania UMK pod numerem telefonu 12 616 15 99. Ponadto we wrześniu na terenie punktu InfoKraków na os. Zgody 7 został uruchomiony specjalny punkt konsultacyjny dla mieszkańców i przedsiębiorców. Działalność punktu musiała zostać zawieszona po objęciu Krakowa tzw. „czerwoną strefą” obostrzeń sanitarnych, jednak zostanie wznowiona niezwłocznie po unormowaniu sytuacji epidemicznej.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności