Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów [zdjęcia]

24 listopada br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie od 11 policjantów, którzy zasilą szeregi KWP w Krakowie, odebrał Komendant Wojewódzki Policji inspektor Roman Kuster. Pozostałe 63 osoby, które zostały przyjęte do służby 17 listopada br. ślubowały w swoich jednostkach macierzystych.

Podczas dzisiejszej uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp.Roman Kuster odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie każdemu z nowych policjantów wręczył legitymację służbową  i pogratulował wyboru zawodu. Szef małopolskich policjantów życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 20 osób będzie służyć w Komendzie Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska 11 nowych funkcjonariuszy.

17 listopada br. do służby w  małopolskiej Policji zostało przyjętych 74 osoby w tym 14 kobiet. To już szósty nabór w tym roku do naszego garnizonu. Kolejne przyjęcia planujemy na początku w grudniu br.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności