Rusza 49. sezon spacerów po Krakowie

Rusza 49. sezon spacerów po Krakowie

Już w najbliższą sobotę, 14 listopada rozpocznie 49. sezon akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”, którą organizuje Koło Grodzkie PTTK. W tym roku, po raz pierwszy w historii, spacery będą odbywać się on-line

reklama

„Trwająca epidemia pokrzyżowała nasze plany, i nie możemy się spotkać twarzą w twarz na mieście. Ale żeby nie zmarnować tego czasu, zapraszamy w sobotnie i niedziele poranki do udziału w spotkaniach on-line, podczas których przewodnicy miejscy po Krakowie opowiedzą historię naszego miasta na co najmniej kilkadziesiąt sposobów” – zachęcają organizatorzy.

reklama

Spotkania on-line będą bezpłatne, ogólnodostępne, transmitowane na żywo (i tylko na żywo) za pośrednictwem serwisu YouTube.

Spacery w sobotę, 14 listopada (linki do serwisu YouTube):

Spacery w niedzielę, 15 listopada (linki do serwisu YouTube):

Na wytrwałych czeka czterostopniowa odznaka „Przyjaciela Krakowa”. Z regulaminem odznaki można zapoznać się tutaj.

Pierwsza zbiórka „Przyjaciela Krakowa” miała miejsce w listopadzie 1972 r. i zgromadziła blisko 700 krakowian, zachęconych artykułem na tytułowej stronie „Echa Krakowa”. Jednorazowa inicjatywa, w wyniku ogromnej liczby listów z prośbami od uczestników o jej przedłużenie, sprawił, że przerodziła się ona w cykliczną akcję, trwającą do dzisiaj.

Nadchodząca edycja potrwa do 27 marca 2021 r. Na soboty, niedziele i święta przygotowanych zostało kilkadziesiąt tematycznie tras. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, odbędą się również tradycyjne spacery.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie, przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl, telefonicznie w godzinach dyżurów: poniedziałki od godz. 12 do 15, czwartki od godz 15 do 18 – tel. 12 422 85 28, a także mailowo:kologrodzkie@gmail.com.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności