Przekazano środki finansowe na Fundusz Wsparcia Policji

Zarząd Województwa Małopolskiego udzielił pomocy finansowej Funduszowi Wsparcia Policji, przekazując na ten cel 600 tys. zł. To jednak nie wszystko. Władze regionu, w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakietu Medyczny II, przeznaczyły 3 mln zł na poprawę bezpieczeństwa służb zwalczających rozprzestrzenianie się koronawirusa.
W zdalnej konferencji prasowej dotyczącej wsparcia dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka oraz komendant wojewódzki insp. Roman Kuster i jego zastępca insp. Rafał Leśniak. 


Przekazane środki finansowe na Fundusz Wsparcia Policji w wysokości 600 tys. zł zostaną wykorzystane na zakup chromatografu oraz TrasoSkanu – urządzenia do wizualizacji i konsultacji śladów utrwalonych na różnego typu podłożach dla Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 
TrasoScan jest wielofunkcyjnym systemem do badania odcisków butów, odcisków palców, dokumentów i innych płaskich powierzchni.

Chromatograf zaś, to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu krakowscy funkcjonariusze będą mogli bardzo dokładnie analizować przechwycone podczas akcji nielegalne czy niebezpieczne substancje, takie jak narkotyki, dopalacze, a nawet materiały wybuchowe. To ułatwi i przyspieszy pracę mundurowym. 


Wspieranie policji i nieustanne dążenie do poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie to priorytet dla zarządu województwa. Środki finansowe, które przekazujemy na doposażenie laboratorium pozwolą policji pracować na sprzęcie najwyższej jakości, a to przełoży się na szybkość i dokładność ich pracy – powiedział marszałek Witold Kozłowski. 


Policjant, to zawód szczególnego zaufania społecznego i dlatego potrzebuje niezbędnej ochrony i komfortu pracy. Przekazane pieniądze zwiększą efektywność policji. Dokładamy wszelkich starań, aby mundurowi działali jeszcze sprawniej i skuteczniej – podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka. 


Dotychczas województwo małopolskie przekazało ponad 2,63 mln zł na współfinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności