Przed nami drugi weekend 49. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”

Przed nami drugi weekend 49. sezonu akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. W tym roku, po raz pierwszy w historii, spacery odbywają się on-line, za pośrednictwem platformy YouTube.

reklama

Trwająca epidemia pokrzyżowała nasze plany i nie możemy się spotkać twarzą w twarz na mieście. Aby nie zmarnować tego czasu, zapraszamy w sobotnie i niedziele poranki do udziału w spotkaniach on-line, podczas których przewodnicy miejscy po Krakowie opowiedzą historię naszego miasta na co najmniej kilkadziesiąt sposobów!” – zachęcają organizatorzy.

reklama

Sobota, 21 listopada:

Niedziela, 22 listopada:

Na wytrwałych czeka czterostopniowa odznaka „Przyjaciela Krakowa”.

Pierwsza zbiórka „Przyjaciela Krakowa” miała miejsce w listopadzie 1972 r. i zgromadziła blisko 700 krakowian, zachęconych artykułem na tytułowej stronie „Echa Krakowa”. Jednorazowa inicjatywa, w wyniku ogromnej liczby listów z prośbami od uczestników o jej przedłużenie, sprawił, że przerodziła się ona w cykliczną akcję, trwającą do dzisiaj.

Rozpoczęta w zeszłym tygodniu 49. edycja akcji potrwa do 27 marca 2021 r. Na soboty, niedziele i święta przygotowanych zostało kilkadziesiąt tematycznie tras. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, odbędą się także tradycyjne spacery.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej Koła Grodzkiego PTTK: kologrodzkie.pl, telefonicznie w godzinach dyżurów: poniedziałki od 12 do 15, czwartki od 15 do 18 (tel. 12 422 85 28) oraz mailowo:kologrodzkie@gmail.com.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności