Nie miał maseczki. Znieważył policjantów a potem chciał im dać łapówkę

Do zdarzenia doszło w środę (18 listopada br.) w godzinach wieczornych. Uwagę policjantów z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, patrolujących  ulice Mogilan, zwróciło dwóch spacerujących mężczyzn, bez zasłoniętych ust i nosa. Kiedy mundurowi podjęli interwencję, jeden z nich bez zbędnej dyskusji przyznał się do popełnionego wykroczenia i przyjął mandat za niestosowanie się do tego obowiązku.

Niestety, do drugiego z nich- 56-letniego mieszkańca gminy Mogilany- argumenty policjantów nie docierały, lekceważył ich polecenia, w dalszym ciągu nie zakładając maski ochronnej, dwukrotnie podczas interwencji próbował się oddalić, zachowywał się też agresywnie i wykrzykiwał wulgaryzmy. Aby tego było mało, mężczyzna zaczął wyzywać policjantów, a kiedy poinformowali go, że właśnie popełnił przestępstwo znieważenia ich, wówczas 56-latek wyjął 400 złotych i próbował wręczyć mundurowym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie został zbadany na zawartość alkoholu- okazało się, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas interwencji 56-latek dopuścił się kilku wykroczeń w postaci niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, używania nieprzyzwoitych słów oraz niestosowania się do wydawanych poleceń funkcjonariuszy. Oprócz popełnionych wykroczeń, odpowie również za próbę wręczenia łapówki oraz za  znieważenie policjantów.  Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności