Na dowodzie osobistym policjanci zobaczyli biały proszek…Problemy 23-latka

22 października,  około północy, w miejscowości Kobylany kierujący mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł.  25 października br. policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie, podczas patrolu namierzyli tego mercedesa. Pojazd był zaparkowany przy jednym ze sklepów w gminie Liszki. Gdy kierowca po zrobieniu zakupów wrócił do samochodu policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny.  Okazał się nim 23-latek z Krakowa i jak potwierdzili mundurowi, to on kierował tym mercedesem trzy dni wcześniej.

Swoje zachowanie młody mężczyzna tłumaczył obawą przed otrzymaniem mandatu, bo… posiada zakaz kierowania pojazdami – fakt ten mundurowi potwierdzili w policyjnej bazie danych. Kiedy mężczyzna wyjął swój dowód osobisty, policjanci dostrzegli na nim resztki białego proszku, wyglądem przypominającego amfetaminę, co też potwierdził 23-latek. Stróże prawa przeszukali jego pojazd i ujawnili kilka porcji marihuany zapakowanej w woreczek próżniowy. Mężczyzna został też przebadany narkotestem, który wykazał, że w jego organizmie jest amfetamina, wobec czego pobrano mu krew do badań celem ustalenia stężenia tego środka odurzającego.

23-latek został zatrzymany. 26 października usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków. Młody mężczyzna odpowie także  za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu i w zależności od wyniku badania krwi usłyszy też zarzut kierowania pod działaniem lub po spożyciu środka odurzającego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności