Kard. Stanisław Dziwisz wydał oświadczenie w sprawie reportażu w TVN24

Dziś w programie „Czarno na białym” na antenie TVN24 wyemitowano reportaż Marcina Gutowskiego „Don Stanislao” o kard. Stanisławie Dziwiszu.

Pod adresem wieloletniego sekretarza papieża Jana Pawła II pada wiele zarzutów, w tym te dotyczące ukrywania pedofilii w Kościele na całym świecie.

Kard. Dziwisz wydał oświadczenie w tej sprawie:

„Ponawiam propozycję, by sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 „don Stanislao” zajęła się niezależna komisja – podkreślił kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski senior w przekazanym dziś oświadczeniu. 

„Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów. Dobro pokrzywdzonych jest wartością nadrzędną. Dzieci i młodzież nie mogą już nigdy doznać w Kościele krzywd, które miały miejsce w przeszłości” – podkreślił metropolita krakowski senior.

„Jestem gotowy do pełnej współpracy z niezależną komisją, która wyjaśni te kwestie” – zaznaczył kard. Stanisław Dziwisz.”

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności