Jest decyzja w sprawie drogi dojazdowej do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie poinformował, że została wydana decyzja ZRID pozwalająca na rozbudowę ul. Jakubowskiego. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie.

Rozbudowa ul. Jakubowskiego, to jeden z elementów modernizacji układu drogowego w rejonie szpitala UJ w Prokocimiu. Zadanie, którego celem jest poprawa dojazdu do tej placówki oraz lepsze skomunikowanie tego obszaru Krakowa, składa się z trzech zasadniczych elementów: pierwszym jest przebudowa ul. Kostaneckiego – przecznicy od ul. Wielickiej. W tym przypadku, w przetargu ogłoszonym przez ZIM zgłosiło się 8 chętnych. Niebawem postępowanie ma się zakończyć wyłonieniem wykonawcy. Inwestycja polegać będzie na przebudowie ul. Kostaneckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ulicą Medyczną. Jezdnia będzie poszerzona, zostanie wydzielony środkowy pas ruchu dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej. Przebudowane będą chodniki po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej planuje się budowę ścieżki rowerowej.

Drugi element zadania to rozbudowa ul. Jakubowskiego dla którego niedawno została wydana decyzja ZRID wraz z rygorem natychmiastowej wykonalności. Jeszcze w tym roku ZIM będzie ogłaszał przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego. W ramach inwestycji powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana zostanie kwestia parkowania, przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum oraz przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

Trzeci etap zadania to zapewnienie dojazdu w rejon szpitala od strony południowej. Planowana jest budowa drogi łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką. W tym przypadku  trwają nadal uzgodnienia dokumentacji projektowej. W ramach tego etapu planuje się budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką o długości około 600 m, budowę chodnika po stronie wschodniej drogi oddzielonego od jezdni pasem zieleni, chodnika po stronie zachodniej na odcinku od ul. Rydygiera do ul. Kosocickiej, a także dwóch rond na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera oraz ul. Kosocicką.

Fot. ZIM
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności