Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie

Dzisiaj, 27 listopada br. w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy zasilą szeregi tej jednostki. Ślubowanie od 6  policjantów odebrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie mł. insp. Dariusz Suwała. Z uwagi na stan epidemiologiczny uroczystość odbyła się w jednostce macierzystej.

Podczas uroczystości, po złożeniu meldunku, mł. insp. Dariusz Suwała, w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie insp. Tomasza Drozdżaka, przywitał nowo przyjętych policjantów, gratulując przy tym wyboru tak odpowiedzialnego zawodu. Kolejnym elementem było odczytanie przez komendanta roty ślubowania, którą wstępujący w szeregi Policji powtarzali. Następnie każdemu z policjantów  mł. insp. Dariusz Suwała wręczył legitymację służbową oraz policyjną odznakę. Na koniec uroczystości  ponownie pogratulował podjęcia tak ważnej decyzji w ich życiu, podkreślając, jak bardzo wymagająca poświęcenia jest służba w Policji.  Świeżo przyjętym w szeregi Policji życzył także samych sukcesów na nowej drodze zawodowej oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie zawodowe, po którym rozpoczną służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie.

17 listopada br. do służby w małopolskiej Policji zostało przyjętych 74 osoby, z czego 6 z nich trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. To już szósty nabór w tym roku do garnizonu małopolskiego. Kolejne przyjęcia planowane są na początku grudnia br.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności