Bistro Fabryczna wspiera krakowskich seniorów

Artykuł partnera

„Bistro wspiera Seniorów” to autorski projekt lokalu gastronomicznego Bistro Fabryczna, znajdującego się przy ul. Alei Pokoju 18 w Krakowie w nowych obiektach Fabryczna Office Park. Wystartował już we wrześniu tego roku. Polega on na wsparciu osób starszych powyżej 60-go roku życia znajdujących się w ciężkiej sytuacji finansowej poprzez dofinansowanie posiłków wydawanych w ich lokalu. Dzięki temu osoby potrzebujące płacą za zestaw obiadowy(zupa+II danie) jedynie 10zł.

Od startu akcji początkiem września wydaliśmy już ponad 1000 obiadów dla seniorów. Każdego dnia wydajemy kilkanaście takich posiłków. Mamy także parę osób, które korzystają z tej pomocy codziennie. Pokazuje to nam, że warto było ten pomysł zrealizować.

To dla nas bardzo, bardzo motywujące. Nie chcielibyśmy jednak na tym sukcesie pozostać i chcemy jak to mówią „iść za ciosem” – naszym celem jest wsparcie każdego kto tej pomocy potrzebuje. Nie będzie to łatwe, ale lubimy ambitne wyzwania – wyjaśnia Manager Lokalu, Radosław.

Założenia projektu są bardzo proste:

  1. Osoba powyżej 60 roku życia zakłada Kartę Senior w Bistro (jest to całkowicie bezpłatne) – karta jest oznaczona specjalną naklejką dla późniejszej weryfikacji
  2. Należy doładować kartę dowolną formą płatności
  3. Teraz wystarczy już tylko odwiedzić lokal i zapłacić za dwudaniowy posiłek kartą – tylko 10 zł.
    Karta zakładana jest podczas pierwszej wizyty. Oczywiście nie ma weryfikacji sytuacji finansowej – wszystko oparte jest na wzajemnym zaufaniu.
    Jeśli ktoś w Twoim otoczeniu potrzebuje pomocy możesz przekaż mu tą wiadomość. Zakładając taką kartę możesz również kupować posiłki dla kogoś z Twojego otoczenia i dostarczać je pod drzwi osobie starszej.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z lokalem Bistro Fabryczna:

gastronomia@bistrofabryczna
tel: 506 770 786

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności