36-latka powinna być na kwarantannie – ale postanowiła przyjechać do Krakowa. Interweniowała policja

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, tuż przed weekendem ujawnili przypadek nieprzestrzegania kwarantanny przez osobę z wynikiem pozytywnym na COVID. Gdy sprawdzali osoby objęte obowiązkiem pozostawania w izolacji, okazało się, że nie wszyscy zachowują się zgodnie z przepisami i wytycznymi służb sanitarnych.

Ob. Ukrainy powinna przebywać w prywatnym mieszkaniu na ternie jednego z osiedli, niestety opuściła je wykazując się brakiem odpowiedzialności za siebie i innych. W domu był natomiast jej mąż, który poinformował policjantów o jej wyjeździe do Krakowa. Funkcjonariusze natychmiast zatelefonowali do kobiety i usłyszeli, że ma wynik pozytywny, ale czuje się dobrze. Mając to na uwadze, postanowiła pojechać do Konsulatu Ukrainy w Krakowie, aby załatwić sprawy paszportowe. Będący na miejscu kontroli dzielnicowi, o sytuacji niezwłocznie powiadomili dyżurnego jednostki, który zawiadomił pracowników konsulatu oraz przewoźnika, z którego usług korzystała.

Teraz nieodpowiedzialna 36-latka, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami za nieprzestrzeganie zasad izolacji i narażenie być może kilkudziesięciu innych osób na niebezpieczeństwo.

Przypominamy! Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności