Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie powiatu nowotarskiego

Od dzisiaj na terenie powiatu nowotarskiego policjanci przez najbliższy tydzień będą pełnić wspólne patrole z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dzisiaj (piątek) wspierają realizację zadań funkcjonariuszy Policji związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Powiat nowotarski objęty jest czerwoną strefą. Wraz ze wzrostem zakażonych, wzrosła liczba osób objętych kwarantanną. Obecnie policjanci mają do sprawdzenia ponad 1000 osób dziennie. Mundurowi będą pełnić wspólne patrole przez najbliższy tydzień na terenie miasta i gminy Nowy Targ, Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju i Krościenku nad Dunajcem.  Policjanci i żołnierze będą sprawdzać, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji, a także stosowanie się innych osób do aktualnych obostrzeń.

Ze względów bezpieczeństwa mundurowi nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami w przybywającymi w izolacji. Kontaktują się telefonicznie lub dzwonią na domofon i poprzez kontakt wzrokowy weryfikują obecność osoby w danym miejscu. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności