Zapadła decyzja! Zmiany w komunikacji miejskiej

Ze względu na spodziewany wzmożony ruch na cmentarzach w okresie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, miasto wprowadzi weekendowe (17–18 października) wzmocnienia w komunikacji miejskiej – trzy dodatkowe linie, wydłużenie godzin oraz zwiększenie częstotliwości kursowania.

W związku z aktualną, pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz spodziewanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy w okolicach cmentarzy w najbliższy weekend, 17–18 października wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie.

W tym czasie kursować będą dwie dodatkowe linie tramwajowe (80, 82) z Nowego Bieżanowa oraz Bronowic Małych do Cmentarza Rakowickiego. Tramwaje będą jeździły w godzinach 9.00–17.00, z częstotliwością co 20 minut.

Uruchomiona zostanie również dodatkowa linia autobusowa (810) w godzinach 9.00–17.00, łącząca Cmentarz Batowice z Cmentarzem Grębałów, kursująca z częstotliwością co 40 minut.

Inne wzmocnienia autobusowe będą polegać m.in. na kursowaniu według specjalnego rozkładu jazdy linii 105/405 czy 184, wydłużeniu tras do Cmentarza Batowickiego w godzinach 9.00–19.00 z zwiększoną częstotliwością co 10 minut, a także na wydłużeniu linii 128 w tych samych godzinach do Batowic, ale bez wzmocnień rozkładu jazdy.

Dodatkowo na liniach 142 i 193 do obsługi kierowany będzie tabor o zwiększonej pojemności.

Szczegółowe informacje dotyczące tras wybranych linii dostępne są na stronie internetowej www.ztp.krakow.pl, a także na przystankach.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności