Wybierasz się zrobić test na koronawirusa przy Tauron Arenie Kraków? Przeczytaj!

W ostatnich dniach mobilny punkt pobrań DIAGNOSTYKI Drive&GoThru zlokalizowany przy hali Tauron Arena Kraków cieszył się wzmożonym zainteresowaniem pacjentów, stojących w nietypowo długiej kolejce samochodów. Ruchem musiała kierować policja, a cześć zainteresowanych nie była mogła być obsłużona tego dnia. 

Diagnostyka zdecydowała się wprowadzić w najbliższych dniach usprawnienia, które mają na celu udrożnienie napływu pacjentów. Praca zespołu trwa od godziny 8.00 do godziny 13.00. O godzinie 12.30 będą liczone osoby oczekujące w kolejce (zarówno kierowcy jak i pasażerowie). Te którym będą mogły być wykonane testy do końca działania punktu tego dnia, będą o tym poinformowane, podobnie jak te, które będą musiały przyjechać w innym terminie – taką informację przekazał CowKrakowie.pl, dr. Tomasz Anyszek, Pełnomocnik Zarządu Diagnostyki ds. Medycyny Laboratoryjnej

Każdego dnia możemy dedykować dla pacjentów Punktu Drive&Go Thru około 400 testów. Liczba ta jest uzależniona od efektywności pracy zespołu pobraniowego, ale głównie od wydajności laboratorium PCR w Krakowie i ilości próbek napływających do laboratorium z innych źródeł (szpitale, inne punkty pobrań). Proszę zwrócić uwagę, że w ostatnich dniach uruchomiliśmy dodatkowe punkty pobrań w Małopolsce i obecnie zapraszamy pacjentów do 15 lokalizacji w województwie.
Począwszy od 19 października będziemy wprowadzali dodatkowe usprawnienia, które będą miały na celu rozładowanie kolejki przed naszym punktem.
– czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Czytaj również:

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wprowadził limit testów na koronawirusa!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności