Wprowadzona będzie zmiana w ruchu na ul. Nad Sudołem

Od poniedziałku 26 października zmieni sią organizacja ruchu na ul. Nad Sudołem. Ma to związek z pracami związanymi z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

W ramach robót budowlanych wykonawca zadania – firma Intercor – przebudowuje sieć ciepłowniczą. Już od połowy września wprowadzono korektę tymczasowej organizacji ruchu na ul. Opolskiej – ruch prowadzony jest po jezdni południowej z wykorzystaniem 3 pasów ruchu: w kierunku ronda Ofiar Katynia przejazd odbywa się z wykorzystaniem dwóch pasów, w kierunku Nowej Huty z wykorzystaniem jednego pasa ruchu.

W związku z postępem prac, zmiany będą wprowadzone także na ul. Nad Sudołem. Od najbliższego poniedziałku, 26 października, zamknięty będzie chodnik po południowej stronie tej ulicy – dla pieszych dostępny będzie chodnik po stronie północnej. Natomiast od 3 listopada, drogowcy przeniosą się na jezdnię. W związku z tym wprowadzony będzie ruch wahadłowy na ul. Nad Sudołem, na wysokości Domu Opieki Społecznej. Tego rodzaju utrudnienia potrwają do marca 2021 roku.

W najbliższym czasie nowa tymczasowa organizacja ruchu wprowadzona będzie także w rejonie ulic Pleszowskiej, Białoprądnickiej i Pachońskiego. Szczegóły niebawem

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności