Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie! Wchodzi w życie od poniedziałku

Nie ma i nie będzie tolerancji dla nieprzestrzegania zasad związanych z pandemią. Sytuacja wymaga zdecydowanych działań. Kontroli prowadzonych przez Policję będzie jeszcze więcej. W ostatnich dniach otrzymała ona wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej. Teraz dodatkowo siły policyjne zostaną wzmocnione przez straże miejskie i gminne – informuje Wojewoda Małopolski.

Tutaj przeczytacie sobotnie działania policji w Krakowie

Również warto przeczytać:

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie powiatu nowotarskiego

Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie, na mocy którego straże te zostaną podporządkowane komendantom właściwych terytorialnie jednostek Policji. Oznacza to, że znów zobaczymy na ulicach wspólne patrole policjantów i strażników miejskich/gminnych. Komendanci Policji będą mogli również kierować patrole straży gminnych i miejskich według bieżących potrzeb.

– Ta współpraca obejmie w szczególności zadania związane z weryfikacją realizacji nakazów, zakazów i obowiązków dotyczących walki z epidemią. Obostrzenia wynikają z przepisów prawa powszechnie obowiązującego. Każdy zatem musi ich zatem przestrzegać. To dla naszego wspólnego dobra. Dodatkowe kontrole, które będą realizowane przez Policję przy wsparciu straży miejskich i gminnych, służą temu, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Małopolsce działają 33 straże miejskie/gminne. Do działań wspólnie z Policją przewidziano 364 strażników. W samym Krakowie Policję wesprze 230 strażników miejskich. Polecenie Wojewody Małopolskiego obowiązuje od 12 października br.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności