Wodociągi Miasta Krakowa ostrzegają!

Wodociągi Miasta Krakowa przestrzegają przed fałszywymi odczytywaczami wodomierzy lub rzekomymi kontrolerami jakości wody!

„W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie zgłoszeniami o oszustach odwiedzających mieszkańców Krakowa pod pretekstem odczytania wodomierza lub sprawdzenia jakości wody w instalacji wewnętrznej przypominamy, że nasi pracownicy przestrzegając zasad funkcjonowania w okresie pandemii, nie wykonują takich czynności w mieszkaniach odbiorców” – czytamy w komunikacie
 
Wyjątkiem jest wymiana lub niezbędna kontrola wodomierza. W takiej sytuacji pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa posiadają służbowe legitymacje, poruszają się oznakowanym samochodem i nie przyjmują wpłat za świadczone usługi.
 
Wodociągi informują również, że nie wysyłają smsów ani maili z prośbą o dokonanie płatności. Tego rodzaju wiadomości, zawierające linki
do kont bankowych są działaniem cyberoszustów, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy.

Sprawdź prawdziwość otrzymanych wiadomości i informacji przekazanych przez osoby podające się za naszych pracowników dzwoniąc pod numer 12 42 42 300 lub 994.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności