Weekendowe interwencje strażników miejskich w Krakowie

Naruszenia przepisów wynikających z rozporządzeń rządowych w sprawie Covid-19, były m.in. powodem interwencji strażników miejskich podczas minionego weekendu.

Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, który przy ulicy Lubomirskiego pił alkohol prosto z butelki. Nie miał zasłoniętych ust i nosa, był arogancki, stwierdził, że nie będzie zakładał nic na twarz, no bo jak się wtedy napije? Ponieważ dalsza dyskusja z panem nie miała sensu strażnicy sporządzili notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym i kolejną notatkę do Sanepidu z informacją o nie stosowaniu się mężczyzny do zasad i przepisów sanitarnych.

Nie tylko Covid:

– na mężczyznę załatwiającego się na chodniku przy ul. Sławkowskiej nałożono mandat karny w wysokości 500 zł oraz nakazano mu posprzątać po sobie pozostawione… odchody, co uczynił.

– ujęto i ukarano mandatem w wysokości 200 zł osobę, która rozklejała ulotki przy ulicy Karmelickiej.

– ujęto i przekazano policji 2 osoby, które malowały po elewacji zabytkowego budynku przy ul. Podwale.

– podjęto interwencję do 2 nietrzeźwych obcokrajowców, którzy zakłócali porządek i spoczynek nocny przy ulicy Szewskiej. Zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł i przewiezieni do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności