Tragiczny pożar przy ul. Komorowskiego w Krakowie

Dziś po godzinie 4 rano przy ul. Komorowskiego doszło do tragicznego pożaru mieszkania.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili pożar mieszkania na parterze kamienicy. Sforsowano drzwi główne budynku oraz okno mieszkania od strony frontowej kamienicy i wprowadzono dwa prądy gaśnicze wody w natarciu. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w kamerę termowizyjną ugasili płonące meble i wyposażenie mieszkania, odnajdując na spalonym łóżku w pokoju ofiarę śmiertelną pożaru – kobietę.

Równocześnie z powodu silnego zadymienia prowadzono ewakuację mieszkańców wszystkich lokali z parteru oraz powyższych kondygnacji – łącznie na zewnątrz budynku wyszło 20 osób. Po ugaszeniu pożaru mieszkanie ponownie skontrolowano za pomocą kamery termowizyjnej i detektorów gazowych, oddymiono i przewietrzono, w kuchni odnajdując żywego kota – zwierzę zostało przekazane lekarzowi weterynarii, wezwanemu przez obecną na miejscu Policję.

Następnie dokładnie sprawdzono wszystkie mieszkania w obiekcie, a po ich przewietrzeniu i wykluczeniu obecności tlenku węglu przy użyciu detektorów, zezwolono lokatorom na powrót do swoich mieszkań

Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne. Miejsce objęte działaniami przekazano Policji, która zabezpieczyła mieszkanie do czasu przybycia biegłych i prokuratora.

Info PSP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności