Przebudują drogę do Szpitala Uniwersyteckiego

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę ul. Kostaneckiego, ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich. Propozycje będą obecnie analizowane przez komisję przetargową.

Przebudowa ul. Kostaneckiego to pierwszy z etapów inwestycji drogowych, jakie ZIM będzie prowadził w Prokocimiu, w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego. Zlecenie, o które ubiega się osiem firm, będzie polegać na przebudowie ul. Kostaneckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wielicką do skrzyżowania z ulicą Medyczną. Jezdnia będzie poszerzona, zostanie wydzielony środkowy pas ruchu dla karetek pogotowia i komunikacji miejskiej. Przebudowane będą chodniki po obu stronach ulicy, a po stronie zachodniej planuje się budowę ścieżki rowerowej.

II etap inwestycji drogowej w Prokocimiu to rozbudowa ul. Jakubowskiego. Dla tego zadania trwa postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji ZRID. Po uzyskaniu tej decyzji, co planowane jest na ten rok, ogłoszony będzie przetarg na budowę. Tu zakres prac zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, w ramach inwestycji powstaną 3 ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana kwestia parkowania, przebudowane skrzyżowanie z ul. Wielicką wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum, przebudowana i powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów.

III etap zadania to zapewnienie dojazdu w rejon szpitala od strony południowej. Planowana jest budowa drogi łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką. W tym przypadku trwają uzgodnienia dokumentacji projektowej. W ciągu najbliższych miesięcy powinien zostać złożony wniosek o wydanie decyzji ZRID. W ramach tego etapu planuje się budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej łączącej ul. Jakubowskiego z ul. Kosocicką o długości około 600 m, budowę chodnika po stronie wschodniej drogi oddzielonego od jezdni pasem zieleni, chodnika po stronie zachodniej na odcinku od ul. Rydygiera do ul. Kosocickiej, a także dwóch rond na skrzyżowaniu z ul. Rydygiera oraz ul. Kosocicką.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności