Premier zwrócił się z apelem do wszystkich protestujących

„Spory ideologiczne są istotne, trzeba je prowadzić w demokracji, ale w ramach prawa i poczuciu odpowiedzialności za innych. Dlatego chciałbym wyraźnie powiedzieć – niech ta niechęć i wściekłość, którą widzimy na ulicach, skupia się dziś na mnie i na innych politykach, ale niech nie cierpią przez nią osoby starsze, lekarze, policjanci, inne służby państwowe czy zabytki, kościoły i pomniki. To jest odpowiedzialność i brzemię, które jako premier polskiego rządu biorę na siebie. Będziemy chronić Polaków przed epidemią za wszelką cenę – mówił dziś na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił się z apelem do wszystkich osób protestujących. Jeżeli ktoś czuje potrzebę protestu, to róbmy to zgodnie z prawem i z rozsądkiem, by nie zagrażać sobie nawzajem, minimalizować ryzyko roznoszenia wirusa oraz nie narażać osób najstarszych.

Wiosną wszyscy zdaliśmy test solidarności i zachowaliśmy się w sposób niezwykle zdyscyplinowany. Pomogło to w znaczący sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Niestety dziś widzimy znaczny wzrost zakażeń i zgonów. I wynika to w pierwszej kolejności z łamania zaleceń epidemiologów przez część społeczeństwa – zaznacza premier.

Fot. Krystian Maj/KPRM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności