Policjanci zatrzymali 53-latka

Na początku września br. do Komisariatu Policji VIII w Krakowie zgłosił się 58-letni mieszkaniec Nowej Huty, który poinformował, że dzień wcześniej nieznana mu osoba ukradła jego portfel wraz z dokumentami gotówką oraz kartą płatniczą. Sprawa nie była prosta, gdyż mężczyzna nie był w stanie opisać okoliczności zdarzenia, ponieważ nie kojarzył momentu, w którym został okradziony.

Mimo to policjanci na podstawie własnych ustaleń wytypowali osobę odpowiedzialną za kradzież. 29 września br. udali się na jedną z ulic w rejonie Nowej Huty, gdzie miał przebywać mężczyzna będący w ich zainteresowaniu. W trakcie obserwacji policjanci zauważyli spacerującego 53-latka, który odpowiadał rysopisowi rabusia. Mężczyzna został natychmiast wylegitymowany oraz poinformowany o przyczynie zatrzymania. W trakcie przesłuchania w komisariacie nie zdradził on jednak w jaki sposób dokonał kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że po tym, jak wszedł on w posiadanie karty bankomatowej znajdującej się w skradzionym portfelu, 15 razy wykorzystał ją  aby zapłacić za zakupy, w wyniku czego z konta  58-latka zniknęło około 400 złotych. Okazało się także, że podejrzany znany był już mundurowym z wcześniejszych podobnych naruszeń prawa. 53-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary może być jednak wyższy, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności