Policjanci przeszukali mieszkanie. Zatrzymano dwie osoby

Pod koniec września funkcjonariusze udali się w rejon Podgórza, gdzie według posiadanych informacji w jednym z mieszkań miał przebywać mężczyzna posiadający znaczną ilość substancji psychotropowych. Drzwi do mieszkania otworzył policjantom 46-latek. Jak się okazało, w mieszkaniu był jeszcze jego znajomy, 31-latek.  Po wylegitymowaniu osób okazało się, że młodszy z mężczyzn jest w zainteresowaniu policji.  Był bowiem poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, która została orzeczona w związku z prowadzeniem przez niego pojazdu pod wpływem środków odurzających.

W trakcie przeszukania mieszkania  policjanci natrafili na pewne ilości mefedronu, kokainy oraz amfetaminy należące do 46-latka. Ponadto znaleziono też  ponad 100 gramów marihuany, do posiadania której przyznał się 31-latek. W związku z tym kryminalni zabezpieczyli narkotyki, a zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do jednostki policji. Poszukiwany 31-latek został osadzony w zakładzie karnym.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 46-latek działał w warunkach recydywy, dlatego wymierzona mu kara może być wyższa. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 7tys. złotych.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności