Policja zwiększa ilość patroli. Wsparcie wojska!

W związku z tendencją wzrostową rozprzestrzeniania się koronawirusa, krakowska Policja zwiększa ilość oraz intensywność patroli egzekwujących przepisy dotyczące przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Krakowscy policjanci pełnią służbę w patrolach wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, Strażą Miejską, a także inspektorami MPK.

Działania Policji wraz z żołnierzami WOT, ŻW oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej opierają się głównie na sprawdzaniu, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji oraz, czy pozostałe osoby stosują się do aktualnych obostrzeń w placówkach handlowych, środkach transportu, a nawet miejscach organizacji wesel. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia i liczby chorych.

Policjanci w ramach codziennej służby zwracają uwagę na obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach objętych nakazem. Osoby, które nie będą stosować się do obowiązujących przepisów oraz nakazów muszą liczyć się z tym, iż mogą zostać ukarane przez funkcjonariuszy mandatem karnym lub może zostać sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Rozwój sytuacji epidemicznej powoduje, iż interweniujący funkcjonariusze coraz częściej stosują zasadę „zero tolerancji”.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności