Pijany traktorzysta wjechał w radiowóz

Do zdarzenia doszło wczoraj (12 października br.) w godzinach porannych. Policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na terenie ich gminy. Mundurowi zaparkowali radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi na poboczu, celem podjęcia czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

Po chwili, w pobliżu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący traktorem podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z kierującym Toyotą, po czym drugą stroną ciągnika najechał na zaparkowany radiowóz, uszkadzając jego tylny zderzak. W tym czasie policjanci przebywali poza pojazdem. Na miejscu obecny był również patrol ruchu drogowego, który wykonał dalsze czynności na miejscu powyższych zdarzeń drogowych.


Traktorzystą okazał się 70-letni mieszkaniec gminy Skala, który w chwili zdarzenia był w stanie po użyciu alkoholu — miał 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności