Pijany prowadził samochód. Kilka ponownie wsiadł za kierownicę… również z promilami

5 października brokoło godz. 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach otrzymał zgłoszenie , że w miejscowości Wierzbno został ujęty nietrzeźwy mężczyzna, który kierował pojazdem marki Seat. 
Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zastali zgłaszającego, który oświadczył , że widział jak wskazany przez niego mężczyzna  kierował samochodem. Zgłaszającemu udało się zatrzymać pojazd i wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. 

Funkcjonariusze poddali 48-latka badaniu trzeźwości, po którym okazało się, że prowadził on pojazd mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, po czym został on przekazany pod opiekę rodzinie, podobnie jak samochód.

Tego samego dnia, o godzinie 21:30 dyżurny ponownie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym seatem, tym razem w miejscowości Posądza.  Policjanci zatrzymali 48-latka. Po ponownym poddaniu go badaniu trzeźwości urządzenie wskazało wynik  blisko 1,5 promila. Tym razem mężczyzna został przewieziony do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień gdzie spędził najbliższą noc.

Za popełnione czyny kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż 3 lata.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności