Pierwsze klucze do mieszkań komunalnych przekazane lokatorom

W poniedziałek, 19 października, zostały podpisane pierwsze umowy na najem lokali komunalnych na nowo wybudowanym osiedlu przy ul. Przyzby-Zalesie. Przedstawiciele Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie przekazali klucze do nowych mieszkań czterem rodzinom.  

Ze względów epidemicznych oficjalna uroczystość przekazania kluczy została odwołana. Prezydent Jacek Majchrowski nie mógł osobiście wręczyć kluczy nowym najemcom, skierował jednak do nich list, w którym wyraził radość, że Kraków – dzięki inwestycjom takim, jak ta – może wesprzeć swoich mieszkańców w znalezieniu nowego dachu nad głową. Prezydent życzył nowym lokatorom wiele zdrowia i wyraził nadzieję, że na Przyzby odnajdą oni wygodny i bezpieczny dom.

Przypomnijmy, że pierwszy etap osiedla komunalnego w rejonie ulic Przyzby i Zalesie został przekazany do ZBK w grudniu 2019 roku. To cztery budynki mieszkalne i jeden budynek mieszkalno-usługowy. Łącznie 179 mieszkań, które od początku tego roku były przekazywane najemcom.

W ramach II etapu osiedla Przyzby-Zalesie do Zarządu Budynków Komunalnych zostało przekazanych 178 mieszkań.

Budynki te są czterokondygnacyjne, wyposażone w instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody użytkowej oraz telewizję kablową.

Podkreślenia wymaga fakt, iż w budynkach na parterach znajdują się mieszkania przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt całej inwestycji mieszkaniowej wyniósł ponad 44 mln zł.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności