Opracowano nowe propozycje zmian w organizacji Strefy Płatnego Parkowania

Zarząd Transportu Publicznego opracował nowe propozycje zmian w organizacji Strefy Płatnego Parkowania. Korekty będą dotyczyć wysokości abonamentu mieszkańca, a opłaty w strefie A obowiązywałyby również w niedziele. Propozycje są odpowiedzią na postulaty mieszkańców, przedsiębiorców pracujących w centrum Krakowa, którzy mają problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych. Projekt uchwały w tej sprawie został przekazany radnym miejskim.

Zmieniono propozycje, dotyczące obowiązywania strefy A, która po zmianach miałaby funkcjonować od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00-20.00.

Strefy B i C – tak jak do tej pory – funkcjonowałyby od poniedziałku do soboty, od godz. 10.00 do 20.00.

Zmiany są odpowiedzią na prośby mieszkańców i sugestie radnych. Znaczące dotyczą strefy A, która znajduje się w ścisłym centrum, gdzie ruch wieczorami i w weekendy związany jest z nocnym życiem miasta.

Krakowianie w tych godzinach mają problem ze znalezieniem miejsc postojowych przy miejscu zamieszkania, skarżą się na hałas wywołany nadmiernym ruchem samochodowym. Także przedsiębiorcy od lat postulowali, by wydłużyć czas obowiązywania SPP.

Proponowane są również zmiany w wysokości abonamentu mieszkańca. Do tej pory wynosił on 10 zł miesięcznie. Abonament w nowej propozycji ZTP wynosiłby 30 zł miesięcznie w każdej strefie (A, B i C).

Tzw. uchwała parkingowa mogłaby wejść w życie w ciągu kilku tygodni od przegłosowania przed radnych propozycji Zarządu Transportu Publicznego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności