Nowe autobusy już w Krakowie

W poniedziałek, 26 października do Stacji Obsługi Autobusów Bieńczyce przyjechały trzy autobusy Autosan o długości 8,5 m. Tym samym zrealizowany został kontrakt podpisany 28 maja 2020 roku.

Koszt zakupu trzech autobusów typu midi to 2.874.000,00 zł netto. Autobusy Autosana są wyposażone w silniki spełniające najwyższą europejską normę Euro 6. W środku łącznie są dostępne 63 miejsca dla pasażerów, w tym 15 miejsc siedzących. Każdy z autobusów jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację oraz porty USB umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Wewnątrz autobusów są także zamontowane poduszki naścienne umożliwiające oparcie osób stojących. Podłoga w autobusach jest pokryta gładką wykładziną z materiału antypoślizgowego. W komorze silnika jest zamontowany automatyczny system gaśniczy.

Zakup małych autobusów wynika z potrzeby świadczenia usługi przewozowej na trasach, gdzie nie są w stanie kursować autobusy o standardowych wymiarach. Po dostawie 3 nowych pojazdów MPK SA posiada już 36 autobusów Autosana typu midi. Są one wykorzystywane m.in. na tych liniach, których trasa prowadzi przez bardzo wąskie ulice, takie jak ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej czy drogi w rejonie szpitala Okulistycznego w Nowej Hucie. Zakup nowych pojazdów tego typu zwiększy liczbę małych autobusów w taborze MPK SA i sprawi, że przewoźnik nie będzie już musiał wypożyczać tego typu pojazdów, aby móc realizować usługę przewozowa na wąskich drogach.

Fot. MPK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności