Nieodpowiedzialny kierowca na autostradzie A4

W dniu 02 października b.r. około godziny 14:00 do dyżurnego policji wpłynęła informacja o jadącym płatnym odcinkiem autostrady A4 ( od Katowic w kierunku Rzeszowa ) pojeździe ciężarowym, którego kierujący porusza się slalomem i może kierować w stanie nietrzeźwości.

Do zgłoszenia ruszyli policjanci będąc w stałej łączności telefonicznej ze zgłaszającym poruszającym się za tym pojazdem. Prowadząc obserwację na PPO Balice funkcjonariusze zauważyli pojazd Man wraz z naczepą po czym kierującego tym pojazdem zatrzymała do kontroli drogowej.

Po otwarciu drzwi pojazdu wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu z ust kierującego a na desce rozdzielczej znajdował się kufel z płynem koloru brązowego. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,47 mg/l ( po przeliczeniu 3,1 promila ).Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zespół pojazdów został odholowany z autostrady przez pomoc drogową. Sporządzono materiały do dalszego postępowania sądowego w tej sprawie.

foto asp. M.Mosz

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności